AJ Projects naujienos

10 mobiliųjų programėlių, skirtų kalbų mokymuisi

Šiuolaikinės technologijos daro didelę įtaką švietimo sistemai. Jos atnešė didelių pokyčių, kurie iš esmės pakeitė būdus, kaip žmonės mokosi ir įsisavina informaciją. Planšetiniai kompiuteriai bei kiti mobilieji įrenginiai tapo pagrindinėmis mokymosi procesą lengvinančiomis priemonėmis. Tiek Android, tiek iOS platformos pristatė savo programėles, kurios gali būti naudojamos mokymosi procese.

Kalbų mokytis visada buvo sunku, ypač neturint galimybės bendrauti su gimtakalbiais. Todėl informacinių technologijų specialistai sukūrė mobiliąsias programėles, kurios gali palengvinti šį procesą ir netgi sudominti mokinį. Kad ir kurią kalbą mokytumėtės, galite būti beveik tikri, kad interneto platybėse rasite programėlę, kurios pagalba mokymosi procesas taps lengvesnis. Aptarkime keletą iš jų:

1) Mokykis kalbų nemokamai - Duolingo

Duolingo pagalba galite mokytis: anglų, italų, vokiečių, ispanų ir prancūzų kalbų. Kadangi programėlė yra nemokama, galite naudotis ja savo reikmėms neribotą laiką. Todėl programėlė turi tūkstančius sekėjų visame pasaulyje. Be to, kad ji yra nemokama , privalumas yra tai, kad ja naudojantis neatsiranda jokių paslėptų mokesčių ar rinkliavų. Čia taip pat nerasite įkyrių reklamų blokų ir skelbimų. Kad ir kokiu būdu mokytumėtės – grupėje ar savarankiškai, ši programėlė pateisins jūsų lūkesčius, susijusius su užsienio kalbos mokymusi.

2) Mobilusis žodynas - Dictionary.com

Šią programėlę galite naudoti, kaip literatūros šaltinį, kuriame galite pasitikrinti žodžius bei jų reikšmes. Jis taip pat pravers, norint praplėsti žodyną.

3) Profesionali pagalba atliekant namų darbus - Homework-desk.com

Tai yra internetinė platforma, skirta padėti moksleiviams paruošti namų darbus. Čia sutelkta profesionalų komanda, kuri gali padėti išspręsti ne tik sunkų matematikos uždavinį, bet ir mokytis užsienio kalbos.

4) Kūrybingas mokymasis - Memrise

Pirmoji kalba, kurią buvo galima mokytis prisijungus prie šios programėlės buvo kinų mandarinų. Daugelis vartotojų įvertino ją 10 balų. Šiuo metu su šia programėle galima gilinti mandarinų, vokiečių, rusų ir prancūzų kalbos žinias. Labiausiai intriguojantis dalykas yra tai, kad visas mokymosi procesas prilyginamas augalo auginimui.  Ši analogija apima sodinimą, laistymą ir augimą. Tai reiškia, kad jūs „sodinate“ informaciją, puoselėjate ir „laistote“ ją, siekdami atsiminti tai ilgą laiką. Šioje programėlėke puikiai suderinti kūrybiškumas ir mokymasis.

5) Kamerūno kalba - Busuu

Busuu – nykstanti Kamerūno kalba, kuria šneka apie 8 žmonės visame pasaulyje. Norint atkreipti dėmesį į šios kalbos nykimą, buvo sukurta programėlė, padedanti mokytis kalbų. Šios programėlės pagalba galite išmokti šias kalbas: portugalų, anglų, ispanų, vokiečių, kinų, rusų, italų, turkų, lenkų, japonų ir prancūzų. Nors ši programėlė nėra labai populiari programėlių pramonėje, ji egzistuoja gan ilgai. Kuo ji naudinga? Šis įrankis leis jums patobulinti savo kalbą ir pritaikyti jau turimus įgūdžius bendraujant su gimtakalbiais. Atlikdami užduotis ir įvairius pratimus bei gaudami įvertinimus, lavinsite savo klausymo, skaitymo, rašymo ir kalbėjimo įgūdžius. 35 milijonai gimtakalbių padės jums įveikti visus kalbos barjerus.

6) Modernioji Byki

Šios programėlės veikimas yra paremtas šiuolaikinėmis technologijomis ir jų privalumais, kurie naudojami švietimo ir mokslo institucijose, siekiant optimizuoti kalbų mokymosi procesą. Su šia programėle galima mokytis 74 pasaulio kalbų.

7) Iliustracijomis paremta Anki

Iliustracijų programėlė, kurios pavadinimas išvertus iš japonų kalbos reiškia „atsiminti“, egzistuoja jau daug metų. Kaip jau leidžia spėti šis pavadinimas, daugiausia dėmesio skiriama vaizdinei atminčiai, t.y. jums bus rodomi žodžiai, paveikslėliai, frazės ir leidžiami garsai, kuriuos reikės įsiminti, pakartoti, ištarti ir t.t.

8) Bendruomeniška Livemocha

Ši programėlė pasitarnauja ne tik kaip mokymosi būdas, bet ir bendruomenė, sudaryta iš 12 milijonų gimtakalbių ių daugiau nei 200 šalių, kuri padeda asmenims mokytis kalbų. Programėlė leidžia mokytis daugiau nei 38 skirtingų kalbų.

9) Patogioji Babbel

Dar vienas Europos regiono plėtros programos lėšomis finansuojamas projektas, padėsiantis jums išmokti kalbėti, rašyti ir suprasti užsienio kalbą. Geriausias dalykas yra tas, kad jūs galėsite naudotis šia programėle bet kur ir bet kada.

10) Living Language courses

Forumų, patarimų, knygų, garso įrašų ir naujienų kupinas įrankis, padėsiantis jums mokytis netgi tokių egzotiškų kalbų, kaip arabų, japonų, tailandiečių ar portugalų.

Visos šios ugdomąją funkciją atliekančios programėlės buvo sukurtos ne tik palengvinti savarankišką mokymosi procesą, bet ir pakeisti pamokų turinio įgyvendinimą. Norint išsirinkti programėlę iš didelės pasiūlos, pirmiausia siūloma įvertinti jų kokybę ir patikimumą, atkreipiant dėmesį į aplikacijų reitingus, išvaizdą ir bendrą aprašymą.Kitos naujienos


Daugelis mano, kad ta pačia gestų kalba žmonės gali susikalbėti visame pasaulyje. Tačiau taip nėra. Ši kalba nėra tarptautinė, o nacionalinė, gyva ir nuolatos kintanti. Skirtingų šalių gestų kalbos gali būti labai skirtingos arba, priešingai, giminingos. Kaip pavyzdys - lietuvių ir rusų gestų kalbos
Neretai tenka išgirsti ar perskaityti tam tikruose komentaruose, kad norint tapti geru vertėju pakanka mokėti užsienio kalbą. Tačiau patys kalbos specialistai tai įvardina kaip vieną iš labiausiai klaidinančių mitų apie vertimą, nes geras vertėjas privalo puikiai mokėti bent dvi kalbas: savo gimtąją ir bent vieną užsienio kalbą, taip pat svarbu turėti filologinį išsilavinimą, vertimo teorijos pagrindus, patirties, būti susipažinusiam su šalių kultūra bei domėtis verčiamų kalbų pokyčiais.
  • Iš kokios kalbos reikia versti dokumentą ar tekstą?
  • Ar kalba, iš kurios verčiama, turi kokių nors ypatybių? (Pavyzdžiui, Kastilų ar Meksikos ispanų kalba, tradicinė ar supaprastinta kinų kalba)
  • Kam reikalingas vertimas? (Publikuoti, teismui, asmeninėms reikmėms ir t.t.)